Mutfağınızda Mutlaka Olması Gereken 10 Yenilikçi Mutfak Aleti

Yemek yapmayı gerçekten seven insanlar sadece yemek hazırlamaktan değil, aynı zamanda mutfaklarını çeşitli araçlarla donatmaktan da hoşlanıyorlar. Her ölçekteki paletler, tencereler, tavalar, doğrayıcılar vb., Bu yüzden artık mutfak için nesnelerin tasarlanması neredeyse bir sanat haline geldi.

Biz de mutfağınızda mutlaka olması gereken 24 yenilikçi mutfak aletini sizler için derledik.

1.) Makarna Tenceresi

Eğer bir makarna aşığı iseniz gözlerinizi bu makarna tenceresinden alamayacaksınız. Kapağı bir elek görevi görür ve makarna pişince süzmek için tencereden çıkarmaya gerek kalmaz.

2.) Ot Değirmeni

Karabiber değirmeni gibi, taze otları kesmek için tasarlanmıştır. Biberiye, maydanoz, dereotu ve her ot taze kesilmiş kullanılırsa çok daha fazla lezzet verir.

3.) Meyve Dondurma Makinesi

Bu cihazla çok daha sağlıklı ev yapımı dondurma yapabilirsiniz. Sadece donmuş meyveleri içine koymanız gerekir ve birkaç dakika içinde onları en sevdiğiniz tatlıya dönüştürür.

4.) Ölçülü Hamur Dağıtıcı

Bu dağıtıcıyla, kekler, kurabiyeler veya ekmek için gereken miktarda hamuru, fazladan hamur ilave etme korkusu olmadan koyabilirsiniz.

5.) Su Şişeleri için Buz Kovası

Bu buz kovalarının şeklinden dolayı, şişelerin içine rahatlıkla girebilecek buzlar üretebiliriz.

6.) Yumurta Sarısı Çıkarıcı

Bu küçük silikon yumurta sarısı çıkarıcısı, bir yumurta sarısını beyaz yumurtadan ayırmayı büyük ölçüde hızlandıracaktır.

7.) Tahılların Yumuşamasını Engelleyen Kase

Tahıllarını sütün içinde yumuşamış sevenler ya da yumuşamamış, çıtır çıtır yemeyi tercih edenler var. İkinci takımdan birisiyseniz, bu kaseyi mutlaka satın almalısınız.

8.) Tencere Kaşık Tutucu

Bazen yemek pişirirken kaşığı nereye bırakacağımızı bilemeyiz. Bu tutucu, bu sorunu çok basit ama kullanışlı bir şekilde çözer.

9.) Çırpma Teli ve Kazıyıcı

Basit bir bükülme ile, bu çırpıcı kasenin dibine yapışan maddeler için bir kazıyıcı haline getirebilirsiniz. Ayrıca, bu şekilde katlandığında çok daha az yer kaplar.

10.) Meyve Yıkama Kasesi

Meyveleri bol suda yıkadıktan sonra bu suyu sürekli dökmek gereklidir. Bu delikli yıkama kasesi sayesinde bu iş artık çok kolay olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazın