Bir insanı gerçekten tanıyabileceğiniz 7 durum
Bir insanı gerçekten tanıyabileceğiniz 7 durum

İnsanları tanımak bazen çok zordur. Çünkü hiç birimiz diğer insanların yanında gerçekten olduğumuz gibi olmayız. Toplumsal bakılar, beğenilme güdüleri veya iyi ya da kötü belli bir amaç için olduğumuzdan farklı davranırız.

Fakat bazı durumlar vardır ki, biz istesek de istemesek de gerçekte nasıl biri olduğumuz ortaya çıkar. İşte karşınızdaki insanı gerçekten tanıyacağınız 7 durum.

1.) Alkollü İçki İçildiğinde

Alkollü içki içildiğinde
Alkollü içki içildiğinde

Bir insanı tanımanın en iyi yolu muhtemelen alkollü olduğunda onu gözlemektir. Çünkü alkolün etkisiyle kişi içinden gelen gibi davranacaktır. Tabii ki bu gözlem için sizin ondan çok daha az içip, sağlıklı şekilde gözlem yapmanız gerekir. Belki de sizin nasıl biri olduğunuz gözleniyordur 🙂

2.) Sinirlendiğinde Kullandığı Kelimeler

Sinirlendiğinde kullandığı kelimeler
Sinirlendiğinde kullandığı kelimeler

İnsanların davranışlarını kontrol edemedikleri bir diğer durum ise öfke anlarıdır. Bu öfke anlarında kişi bilinçli olarak değil, otomatik olarak davranır. Bu yüzden gerçek kimliğini ortaya çıkarır. Fakat bazen sinirliyken gerçekten istemediği şeylerde söyleyebilir. Bu yüzden bu maddenin dozunu çok kaçırmamak en iyisi.

3.) Yaptığı Şakalar Önemli

Yaptığı şakalar önemli
Yaptığı şakalar önemli

Eskilerin dedikleri gibi, her şakanın içinde bir gerçek payı vardır. Eğer karşınızdaki kişinin yaptığı şakaların içinde hoşunuza gitmeyen şeyler varsa, emin olun o kişiden hoşlanmazsınız. Özellikle diğer insanlar ile ilgili şakalar, önemli bir karakter belirtisidir.

4.) Birlikte Haberleri İzlemek

Birlikte haberleri izlemek
Birlikte haberleri izlemek

Televizyon haberlerinin ne kadar can sıkıcı, bunaltıcı ve hemen hemen her zaman kötü haberlerden oluştuğunu hepimiz biliriz. Tanımak istediğiniz kişi ile haberleri izlediğinizde, o kişinin tüm bu kötü durumlara nasıl tepkiler verdiğine bakabilirsiniz. Aynı şekilde gündelik hayatta yoksullara, yaralılara veya ihtiyaç sahiplerine yaklaşımı karşınızdaki kişiyi tanımanız için birer fırsattır.

5.) Futbol Maçına Gitmek

Futbol maçına gitmek
Futbol maçına gitmek

İnsan, aynı amaca hizmet eden kalabalık ortamlarda psikolojik olarak kontrolünü kaybetmeye meyillidir. Örneğin normal hayatında pek fazla küfür etmeyen birisi, futbol maçına gittiğinde kalabalığın etkisiyle oldukça fazla küfür edebilir. Futbol maçı gibi haraketin olduğu ortamlara katılmak karşınızdaki kişinin gerçek karakteri hakkında fikir verebilir.

6.) Eski Sevgililer Hakkında

Eski sevgililer hakkında
Eski sevgililer hakkında

Bir kişinin illa ki eski sevgili de olması gerekmez, başkaları hakkında konuşma şekli çok önemlidir. Çünkü zamanı geldiğinde başka bir yerde sizin için de aynı şekilde konuşabilir. Örneğin eski sevgili ile ne kadar sorunlu bir ayrılık yaşamış olunursa olunsun, ardından o kişi için başkalarının yanında kötü konuşan kişinin muhtemelen bir saygı problemi vardır.

7.) Para İnsanı Değiştirir mi?

Para insanı değiştirir mi?
Para insanı değiştirir mi?

Çok bilindik bir söz olan para insanı değiştirir, temelde gerçekten doğru bir önermedir. Tabii ki bunun sadece para olması gerekmez. Para, makam, fırsat veya ele geçen herhangi değerli durumun karşınızdaki kişiyi nasıl değiştirdiğine bakın. Eğer elindekileri paylaşmaktan yana değilse gelecekte ilişkinizde sıkıntılar olması oldukça muhtemeldir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazın