Makyaj Hataları
Makyaj Hataları

Cildimizdeki kusurları kapatmak ve daha iyi bir görünüme sahip olmak için bir kullandığımız makyaj yanlış uygulandığında tam tersi sonuçlar verebiliyor. Sizin için 5 yaş yaşlı gösteren 10 makyaj hatasını derledik.

1.) Abartılı Kapatıcı Kullanımı

Abartılı Kapatıcı Kullanımı
Abartılı Kapatıcı Kullanımı

Cildimizdeki ve göz altımızdaki lekeleri ve pürüzleri kapatmak için sıkça kullandığımız kapatıcıları sürüş şeklimiz çok önemli. Gereğinden fazla kapatıcı kullanımı kırışıklıkları olduğundan fazla gösterir. Göz altı için kullandığımız kapatıcıları yoğun sürdüğümüzde ise ifademiz değişebilir. Başarılı sonuçlar için daha hafif ve sıvı kapatıcılar kullanılmalıdır.

2.) Koyu Renk Farlara Dur Deyin

Koyu Renk Farlara Dur Deyin
Koyu Renk Farlara Dur Deyin

Eğer koyu renk bir far uygulaması yapacaksanız, farı tüm göz kapağınız yerine gözlerin dışına doğru uygulamanız yüzünüze daha genç bir ifade verir.

3.) Alt Kirpiklere Dikkat Edin

Alt Kirpiklere Dikkat Edin
Alt Kirpiklere Dikkat Edin

Göz makyajında maskara kullanımı gözleri daha belirgin hale getirerek etkileyici bakışlara sahip olmamıza yarar. Fakat alt kirpiklere uygulanan gereğinden fazla maskara, gözlerimizin alt kısımlarını fazla belirginleştirerek göz çevremizdeki kırışıklıkları olduğundan fazla belli eder.

4.) Abartılı Kaş Kalınlığı

Kaş Kalınlığı
Kaş Kalınlığı

Kaşlarımızın şekli kadar rengi de ifademizi değiştiren etkenlerden biridir. Kaşlarımızı doğal renginden daha koyu renklere boyamak veya içerisini kaş kalemi ile gereğinden fazla doldurmak doğal olmayan, yapay bir görüntüye sebep olur. Olması gereken uygulama, kaş rengimizden bir ton açık renk kaş kalemi ile uygulama yapmak ve küçük hataları gidermek. Eğer kaş yapınız çok ince ise veya kaşlarınız dökülüyorsa kaş kalemi uygulaması kaşlarınıza zarar verebilir. Bunun yerine kaşlarınız ile aynı renkte far uygulaması yapabilirsiniz.

5.) Dudak Kaleminde Sınırınızı Bilin

Dudak Kalemi
Dudak Kalemi

Dudak kalemini, dudak sınırlanı geçerek uygulamanın dudakları daha dolgun gösterdiği düşünülebilir. Fakat bu son derece yanlış bir uygulamadır. Dudak sınırını aşan dudak kalemi kullanımı son derece yapay bir görüntü oluşturur. Dolgun dudaklar amaçlıyorsanız açık tonlarda rujlar tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazın